تلگرام موسسه حقوقی و داوری حیدری
اینستاگرام موسسه حقوقی حیدری
اسکودا
خدمات الکترونیک قضایی
دیوان عالی کشور
 
 
پارس جنوبی آماده تامین سوخت زمستانی است
تاریخ انتشار : 12-10-1397

پارس جنوبی آماده تامین سوخت زمستانی است

۲ سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی در مدار تولید
پارس جنوبی آماده تامین سوخت زمستانی است

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از انتقال سکوی سوم فاز ۱۴ پارس جنوبی به موقعیت خود تا پایان امسال خبر داد و گفت: دو سکوی این فاز که برداشت گاز ترش آن، اردیبهشت و آبان‌ماه (۲۸,۲ میلیون مترمکعب) آغاز شد، نقش مهمی در تامین سوخت زمستانی دارند.
 به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در بازدید از طرح‌های گازی پارس جنوبی با بیان این که سکوی ٢٢ طرح توسعه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی تا پایان هفته آینده راه‌اندازی می‌شود، افزود: همچنین بهره‌برداری از سه سکوی گازی و تکمیل نخستین زنجیره تولید طرح‌های ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی تا پایان ماه جاری محقق می‌شود.

وی با بیان این‌که در روزهای آینده، سکوی اقماری A٢٤ از یارد شرکت صدرا بارگیری و آماده حمل می‌شود، اظهار کرد: سکوی ٢٢ طرح توسعه فازهای ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبی که عملیات نصب آن پیش از این انجام شده بود، تا پایان ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

۲ سکوی فاز ١٣ به‌زودی تولیدی می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، با اشاره به این‌که کار راه‌اندازی سکوهای موقعیت B و D فاز ١٣ پارس جنوبی پس از عملیات نصب در موقعیت دریا بسیار مناسب است، گفت: امیدواریم دو هفته دیگر سکوی موقعیت اصلی B و تا اوایل بهمن ماه نیز سکوی موقعیت اقماری D به بهره‌برداری برسد.

وی، روشن شدن آزمایشی مشعل سکوی B١٣ در بازه زمانی دو روز از آغاز عملیات هوک‌آپ (ارتباط قسمت‌های مختلف سکو در دریا به یکدیگر) را کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: این اقدام افزون بر ثبت رکوردی جدید، نشانگر توان بالای متخصصان داخلی در کاهش زمان راه‌اندازی سکوهای گازی است.

مشکین‌فام، وضع راه‌اندازی واحدهای پالایشگاهی این دو طرح را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: همزمان با آمادگی سکوها، تمهیداتی در حال انجام است تا زنجیره تولید در هر کدام از طرح‌های یادشده تکمیل شود.

مخازن آماده دریافت میعانات گازی

مشکین‌فام در بازدید از طرح ساخت مخازن ذخیره‌سازی و اندازه‌گیری میعانات گازی فازهای پارس جنوبی یادآور شد: از یکم دی‌ماه چهار مخزن با ظرفیت ذخیره‌سازی ۲ میلیون بشکه میعانات گازی آماده شده است که افزون بر تامین مستمر و دائم خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس میعانات گازی را ذخیره خواهد کرد.

منبع:شانا

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

مدیر سایت : احمد حیدری

  ارتباط با ما مشاوره پیگیری صفحه اصلی  
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی عدالت طلبان منشور حیدری می باشد