تلگرام موسسه حقوقی و داوری حیدری
اینستاگرام موسسه حقوقی حیدری
اسکودا
خدمات الکترونیک قضایی
دیوان عالی کشور
 
 
دکتر لاریجانی در دیدار با دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق
تاریخ انتشار : 27-11-1395

دکتر لاریجانی در دیدار با دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق

 دکتر لاریجانی در دیدار با دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق؛
دفاع از تمامیت ارضی عراق با حفظ وحدت ممکن است  

 

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نقش اکراد در عراق جدید خیلی روشن است و  در این فضا باید اختلافات را کاهش داد و به وفاق رسید، زیرا از طریق وحدت می توان از  تمامیت ارضی عراق دفاع کرد.

دکتر علی لاریجانی  در دیدار با صلاح الدین بهاءالدین دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق اظهار داشت: وحدت عراق و امنیت پایدار در آنجا برای ما حائز اهمیت است و به همین دلیل از ابتدای تشکیل دولت جدید عراق سعی ما بر این بوده است که این کشور به سمت یک حکومت پایدار و دموکراتیک حرکت کند و با حفظ یکپارچگی میان مسلمانان شیعه و سنی از بحران داعش عبور نمایند.

وی خاطرنشان کرد:جریانهای اسلامی در سراسر جهان دارای اهمیت هستند و باید این جریانات با هم اتحاد داشته باشند، هرچند متاسفانه برخی از این جریان ها در برخی زمانها، راه را به اشتباه رفتند و جای دوست و دشمن را به اشتباه گرفتند.

لاریجانی تصریح کرد: برخی از جریانات اسلامی در زیر پرچم اسلام ایستاده اند اما  با صهیونیستها و آمریکایی ها پیمان دوستی بسته اند که این جای سوال دارد. ما شاهد هستیم که جبهةالنُصره مورد حمایت اسراییل است و زخمی های آنان در اسراییل مداوا می شوند. مگر کسی به دشمنی اسراییل با اسلام و مسلمانان شک دارد!

وی متذکر شد: عراق کشور بزرگی است که باید ثبات و امنیت در آن برقرار شود و یکی از راه های رسیدن به این ثبات، کاهش اختلافات در داخل اقلیم کردستان و همکاری با دولت مرکزی است و  نباید اجازه داد افرادی میان اکراد و دولت عراق فاصله ایجاد کنند، زیرا از این فاصله فقط دشمنان سود خواهند برد.                                                      

در ادامه این دیدار صلاح الدین بهاءالدین گفت: بلندی صدای دشمنان ما بیانگر آن است که ما حضور داریم و خدا را شاکریم که صدای اسلام در کل عراق بلند است و امیدواریم که بتوانیم این صدا را هر روز قوی تر کنیم.

وی افزود: در کردستان عراق ما به دنبال اهداف اسلامی هستیم و تلاش ما بر این است که اختلافات موجود میان جنبش های اسلامی را کم کنیم و گام های عملی در این زمینه برداشته ایم و تلاش داریم تا یک مانع در مقابل دشمنان اسلام باشیم.

دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق اظهار داشت: ما به دنبال افراط گرایی نیستیم و بر این مسئله تاکید داریم که باید یک انسجام میان خود کردها باشد تا بتوانند با دولت مرکزی ارتباط مناسب تر و نزدیکتری برقرار کنند.

وی تاکید کرد: زمانی اختلافات داخلی، پارلمان را به تعطیلی کشاند و ما اکنون تلاش داریم تا مجددا آن را تشکیل دهیم و این کار جز با کنار گذاشتن اختلافات و نزدیک کردن دیدگاه ها میسر نخواهد شد و همچنین امیدوارم که که بتوانیم در هدف مشترکی که داریم و آنهم سرنگونی داعش، موفق عمل نماییم.

صلاح الدین بهاءالدین با اشاره به سبقه تاریخی دین اسلام، گفت: ما معتقدیم اسلام به عنوان یک دین، یک مسئله است و مسلمانان مسئله ای دیگر؛ مسلمانان در طول تاریخ دچار اختلافاتی شده اند اما اسلام همیشه ماندگار است و ما باید از گذشتگان درس بگیریم و راه اشتباه آنان را تکرار نکنیم.

وی افزود: ما باید بدانیم که دشمن واحدی داریم و این دشمن اکنون مجهز به تکنولوژی های مدرن است و  برای مقابله با آن باید یک مدیریت بحران داشته باشیم و یکی از راه های آن، رسیدن به یک دیدگاه واحد به مسایل اسلامی است، زیرا ما همه یک هدف به نام اسلام داریم و به همین دلیل لازم است که با تجدیدنظر در برخی از اندیشه های فقهی گذشته، می توانیم گشایشی برای سایر گروه ها واحزاب مسلمان داشته باشیم.

دبیرکل حزب اتحاد اسلامی کردستان عراق در پایان ضمن تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران درایجاد ثبات و نظم در عراق، خواستار همکاری های بیشتر با این کشور شد.

منبع:مجلس شورای اسلامی
 

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

مدیر سایت : احمد حیدری

  ارتباط با ما مشاوره پیگیری صفحه اصلی  
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی عدالت طلبان منشور حیدری می باشد