تلگرام موسسه حقوقی و داوری حیدری
اینستاگرام موسسه حقوقی حیدری
اسکودا
خدمات الکترونیک قضایی
دیوان عالی کشور
رويداد هاي مهم حقوقي امروز
تصويب قانون آيين دادرسي دادگاه هاي عمومي و انقلاب در امور مدني - 1379
 
 
وزارت نفت در حمایت از تولیدات داخلی پرچم دار است
تاریخ انتشار : 23-09-1395

وزارت نفت در حمایت از تولیدات داخلی پرچم دار است

 

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: امروز وزارت نفت پرچم دار ساخت داخل در کشور است، هم اکنون با رشد توانایی سازندگان و پیمانکاران داخلی شاهد قطع وابستگی این صنعت هستیم.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در آیین گشایش رسمی هشتمین نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی عسلویه گفت: با آغاز به کار این صنعت در کشور و رشد آن در سال‌های اخیر به تدریج به سمت وابستگی در بخش پژوهشی و استفاده از توانمندی داخل حرکت کردیم.  

وی با اشاره به پیشرفت تولیدات داخلی گفت: امروز وقتی وارد مجتمع‎های پتروشیمی کشور می‌شویم ٦٠ تا ٧٠ درصد آنها ساخت داخل است، در حالی که زمانی پتروشیمی آبادان‌، تبریز و اصفهان را کاملا با تجهیزات خارجی می ساختیم و حتی اسکلت فلزی آن هم از خارج می آمد و پیمانکاران‌ خارجی آن را نصب می‌کردند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی یادآور شد: اکنون  به عنوان یک ایرانی پر غرور سر خود را بالا می‌گیریم و همه مراحل یک پتروشیمی  اعم از ساخت، نصب و بهره برداری را  انجام می‌دهیم‌ و مجریان و پیمانکاران ما توانمندی راه اندازی کامل یک پتروشیمی را دارند.

شاهدایی گفت: در شرایط کنونی بین المللی پس از برجام شرکت‌های خارجی‌ در بازدید از تاسیسات پتروشیمی ما می‌پرسند چند خارجی در این سایت کار می کنند و با این پاسخ که کارشناسان ایرانی این سایت‌ها را ساخته اند، رو‎به‎رو می شوند حیرت می کنند. این مسئله سبب افتخار و غرور ملی بنده و همه مدیران و متخصصان صنعت پتروشیمی است.

وی با اشاره به حمایت صنعت نفت از تجهیزات داخلی گفت: برای تداوم حمایت‌های صنعت نفت باید تولیدکنندگان داخلی تمهیداتی بیندیشند تا در رقابت بازار سربلند باشند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: تولید کنندگان داخلی، و خدمات خود را ارتقا دهند و در روند ساخت سعی کنند تا از تازه ترین فناوری‎ها بهره برند.

شاهدایی با بیان این که تولیدکنندگان داخلی باید ضوابط، مقررات و زمان و شرایط تولید را رعایت کنند و سفارش‎ها را به موقع تحویل دهند، افزود: تولیدکنندگان داخلی هنگام نصب تجهیزات باید در کنار کارفرما باشند و خدمات پس از فروش را به فراموشی نسپارند.

 


منبع:شانا

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

مدیر سایت : احمد حیدری

  ارتباط با ما مشاوره پیگیری صفحه اصلی  
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی عدالت طلبان منشور حیدری می باشد